Tizedik lett Rióban a református sportlövő

2016. augusztus 15., címkék: csonka zsófia, olimpia, rio de janeiro

„Megtapasztaltam, hogy számon tartanak, kézen fognak, vezetnek. Az én hozzáállásomnak ez az alapja, a hitem” – nyilatkozta Csonka Zsófia sportlövő egy korábbi a Reformátusok Lapjának adott interjúban. A pécsi református gyülekezet tagja részt vett az athéni, majd a pekingi olimpián, Londonban 6. lett, a mostani olimpián a döntőről egy körrel lemaradva a 10. helyen zárta a sportpisztolyosok versenyét.

Egy református mesterlövész

2012. augusztus 02., címkék: reformátusok lapja, csonka zsófia, interjú, olimpia

Csonka Zsófia sportlövő, a pécsi református gyülekezet tagja pontszerző lett a londoni olimpián. A hatodik helyen végzett a női sportpisztolyosok között. A Reformátusok Lapjában még 2008-ban jelent meg egy interjú az olimpikonnal.